Zpět na hlavní stranu Králíčci
Co je nového
Pár slov o nás
Zvířátka k prodeji, nebo k darování
Minikozičky
Miniovečky
Minipony
Koně
Miniprasatka

Papoušci
Sovy
Savci
Naši Teddy králíčci
Pavo cristatus
Naše morčátka
Naši pesani a kámoši našich pesanů
Naši pštrosi Nandu pampoví v bílé formě
Naše kočičky
Fotečky toho, co se jinam nevešlo
Kontakt
Teddy králíčci "Z Horeckých vrchů"

Původně jsem si v roce 2006 pořídila dvě samičky Teddy králíčků jako mazlíčky pro dcerku, ale když jsem viděla jak jsou roztomilé, heboučké a slaďounké, rozhodla jsem se pro jejich chov. Z Německa mám původně 9 králíčků, 1 je z chovatelské stanice v Čechách a velkou část už mám z vlastních odchovů. A protože mně baví hlavně chovatelská práce, mám velkou radost z práce s odchovy. V současné době se nám již rodí krásní typoví tedínci (samozřejmě až na drobné vyjímky). V současné době mám asi 20 teddy králíčků.
toto je dvouměsíční mládě teddy

Osazenstvo se mi tu nebude příliš často měnit a jak se znám, tak bude spíš přibývat, dospělé samičky půjdou pryč snad jen v případě, že by některá z nich měla opakovaně problémy z odchovem potomků, nebo byla prostě moc malinká, nebo naopak větší a potom by šla do nějaké rodiny jen na mazlíčka, případně do hobby chovu.

Protože je mým cílem prošlechtit ideální teddy podle německého standardu, ponechávám si nejlepší jedince ze svých odchovů a pravděpodobně později pustím do prodeje (příp. daruji, některé ne úplně ideální samice z mých chovných. Jejich potomky zařadím mezi chovné jedince a dál je budu křížit s ideálem, tak abych se co nejvíce přiblížila standardu německému, ne českému.

Všichni moji odchovaní králíčci obdrží Průkaz původu bez hlavičky jakékoliv oficiální organizace, protože Teddy nejsou uznaným plemenem a díky mým špatným zkušenostem se všemi možnými kluby, kde panuje jen zloba a závist, rozhodla jsem se, že budu chovat separé. Mám dostatek nepříbuzných linií a díky tomu, že jsem soběstačná, neohrožuji své králíčky zavlečením nějaké nákazy, příp. pohlavní choroby a nemusím se s nikým rozčilovat :).

Vlevo jsou podstránky - chovné samice a samci (samozřejmě nekompletní s fotkami nic moc, protože pořád nějak nestíhám fotit), všechny vrhy, králínci na prodej a stránka s překladem standardu Teddy z Německa (plemeno není ještě oficiálně uznané v Německu, ani v Čechách). Aktualizace chovných už pár let neproběhla, no snad se k tomu v dohledné době dostanu.

NAŠI KRÁLÍČCI V ČESKÉ TELEVIZI V POŘADU MÁTĚ MĚ DNE 1.4.2012 -

Teddy, králíci „von“

(TŘETÍ REPORTÁŽ)