Zpět na úvodní stranu Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.
nestátní nezisková organizace

adresa : Popovická 786, Jaroměřice nad Rokytnou
- Popovice, 675 51

kontakt mob. 731 40 70 80 (Jiřina Ciprová) dvornizookoutek@seznam.cz klik do mapy

Z DŮVODU NAŠEHO FYZICKÉHO NAPADENÍ A ZRANĚNÍ DNE 19.6.2022 SE PROHLÍDKY DO ODVOLÁNÍ NEKONAJÍ

Pokud bude vše v pořádku, bude možnost se objednat na konec srpna a na září 2022, pouze na víkendové termíny.

NAUČNÁ STEZKA zookoutkem
- komentovaná, s průvodci, kteří jsou zároveň i chovateli zvířat

(chováme zvířata vyžadující zvláštní péči, např. výry a mývaly, prochází se tu v bezprostřední blízkosti zvířat, např dikobrazů, a tak není možné, aby se tu někdo pohyboval sám, držíme se ve skupinkách. Je to z důvodu ochrany návštěvníků i zvířat. Prohlídka není vhodná pro děti do 2,5 let, neudrží pozornost a ruší zvířata i ostatní návštěvníky prohlídky. Max. počet na jednu prohlídku 8 osob)
Čas prohlídky nutno domluvit předem telefonicky, nebo mailem.

Cena prohlídky (příspěvku na zvířata) je z důvodu obrovského nárůstu cen krmiv, pro rok 2022
800,- Kč (pro skupinu 1-5 osob)

INFO: Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s. je spolkem, který se kromě chovu zvířat zabývá i mnoha dalšími činnostmi, zejména péčí o přírodu a krajinu, obnovou lesů, studánek, volnočasovými aktivitami pro veřenost mimo sídlo spolku a dalšími aktivitami, jako je péče o zvířátka v zookoutku (krmení, zajištění krmiv, sekání trávy, dokrmování mláďat, péče o odchovy, veterina, evidence, kydání, úklid), fundraising, veškerá logistika, chovatelský servis k odchovům, péče o přírodu (péče o zeleň a les, péče o mladé stromy, o tůň s chráněnými živočichy), sázení stromů a keřů a údržba, dobrovolnická účast při akcích města (masopust, dětský den, atd.) zabere mnoho času, prohlídky děláme ve svém volném čase, který si musíme vyhradit. Vše zajišťují dobrovolnicky bez nároku na odměnu pouze 2 lidé ve svém volném čase a musí skloubit činnost v zookoutku a činnost spolkovou s vlastním zaměstnáním a mít také čas na své vlastní děti. Proto je nutné objednání předem, prohlídky probíhají pouze v letních měsících, ve všedních dnech pouze v 16,00 hod., o víkendech dle dohody jednorázově mezi 9-18,00 hod. Protože jsou zvířata náchylná na onemocnění koronavirema nechceme nic riskovat, do doby, kdy bude řádit koronavirus prohlídky nebudou probíhat a věnujeme se ostatním spolkovým činnostem a chovu zvířat. Děkujeme za pochopení.
Pokud máte zájem se zapojit do práce spolku, stát se členy, nebo pečovat o zvířata, krmit zvířata, zapojit se do environmentálních aktivit, nebo prostě chcete jen jednorázově pomoct, např. při nakládání hlubokých podestýlek, sekání trávy, sázení stromů v lese, při spolkových akcích, případně akcích pro město, dejte prosím o sobě vědět na mail dvornizookoutek@seznam.cz, nebo mob. 731407080. Za vaši pomoc budeme rádi :) Kontaktní osoba Jiřina Ciprová, předsedkyně spolku a koordinátorka.

BLIŽŠÍ INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s. je spolkem, který pečuje o domácí zakrslé, exotické a zvláště chráněné druhy zvířat, včetně ohrožených druhů, a živočichů vyžadujících zvláštní péči. Všechna zvířátka, která tu jsou k vidění, jsou téměř na dosah, chodíme těsně kolem nich, některá zvířátka, např. minikozičky, oslíky a minipony si lze i pohladit, další, např. mývaly či dikobrazici Vendulku, si návštěvníci mohou i nakrmit z ruky. Uvidíte sovy, želvy, skunka a dikobrazí samičku Vendulku se samcem Vendulákem na velmi krátkou, ale bezpečnou vzdálenost. Ukážeme vám náš chov miniprasátek. Klokan Klokča s partnerkou vám ukáže jak umí rychle skákat a v kapsičce maminky je malé klokaňátko. Hejno bílých nandu pampových se vám předvede v celé své kráse. Budete mít možnost shlédnout pohromadě druhy zvířat z naší přírody, které ovšem najednou nikdy nemůžete ve volné přírodě spatřit, veverky, výry velké i virginské, sovu pálenou,puštíky, krkavce, mývaly. Skupiny od dvou do max. 10ti osob provázejí zkušení ošetřovatelé zvířat, dobrovolníci, kteří vám vysvětlí vše o daném druhu, případně odpoví na vaše dotazy. Prohlídky probíhají max. jednou denně a proto zvířatům z vašeho krmení nehrozí zažívací potíže, a průvodci mají ještě čas na krmení a péči o zvířata. Návštěva není vhodná pro příliš malé děti do tří let z toho důvodu, že neudrží pozornost delší dobu. Díky terénu bohužel není možné absolvovat prohlídku s kočárkem, nebo na vozíčku. Komentovaná prohlídka naučnou stezkou trvá 1,5 hodiny. Cestou se můžete na chvíli posadit na lavičky. Při prohlídce je nutné zachovávat klid a nerušit zvířátka, nenechat děti běhat a bušit do hrazení, držet se ve skupině, hlídat si děti a dbát na pokyny průvodců. Některá zvířata např. nandu pampový jsou v letním období v toku a nesmíme je vyrušovat, jen opatrně nahlížet. Výlet k nám do zookoutku můžete spojit s návštěvou zámku Jaroměřice nad Rokytnou, který je od nás vzdálen jen 2,5 km, případně navštívit další historické památky v Jaroměřicích nad Rokytnou (1km), nebo v Třebíči. Stravování i ubytování doporučuji v nedalekých Výčapech v restauraci Morava (9km). Parkovat autem se dá v místě, vlaková zastávka je vzdálena jen 300m. V Třebíči (15km) je velké nákupní centrum Stop Shop, kde si můžete nakoupit, nebo se najíst.

 

Zneužívání našeho "Know-how" a kopírování našich textů na stránkách jiných zookoutků ZAKÁZÁNO!!!mail

Statutární zástupce, předsedkyně spolku, koordinátor, kalkulant, logistik, kontaktní osoba, průvodce, členka Komisí rady města Jaroměřice nad Rokytnou:
- Komise regenerační a pro rozvoj města
- Komise bezpečnostní pro prevenci kriminality a drogové závislosti

mob. 731407080
Popovická 786, Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice
67551

Místopředseda spolku

Milan Svoboda www.kvalitnizednik.cz
 
Přípravný a Výkonný výbor:
Jiřina Ciprová
 
Milan Svoboda
 
Ing. Oldřich Kuchař