ZÁJMOVÝ KROUŽEK

PRO ŠKOLNÍ ROK 2023/2024 nabízí náš spolek Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.,
se sídlem Popovická 786, Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice, 675 51
IČ: 02287544
CHOVATELSKÝ - ENVIRONMENTÁLNÍ KROUŽEK
(zvířata, les, ekologie)
Kroužek je určen pro dívky i chlapce ve věku 7-15 let s kladným vztahem ke zvířatům. Bude probíhat od 24.9.2023 každou neděli 10-12,30 hod na adrese sídla spolku.
Během kroužku se budeme pohybovat nejen u zvířat, ale i v přírodě v blízkém okolí. Budeme navštěvovat naše 2 lesy. Konkrétní program se bude odvíjet od počtu dětí v kroužku. K dispozici je klubovna jako zázemí, kde se můžeme v zimě ohřát a uvařit si čaj.
Cílem kroužku je budovat u dětí environmentální senzitivitu - získávat poznatky o přírodě a životním prostředí, pociťovat o ně zájem, vnímat jeho poškození a cítit potřebu jej chránit. V rámci budování senzitivity se naučíme pracovat s jednotlivými druhy zvířat, získáme znalosti jak se o zvířátka starat, jak a čím je krmit, léčit a preventivně ošetřovat, stříhat a upravovat srst, kopyta, drápky, paznehty, evidovat, podestýlat, jak se k nim máme chovat, jak s nimi mluvit řečí těla. Naučíme se co jim škodí a co pomáhá, dozvíme se více o rozmnožování a mláďatech, která se nám budou v průběhu kroužku rodit. Budeme o mláďata pečovat. Naučíme se, jaké povinnosti má chovatel zvířat. Občas se svezeme na oslíkovi.
Pracovat budeme s miniprasátky, výry a dalšími druhy sov, miniponíky, krkavci, nandu pampovými, minikozičkami a miniovečkami, klokany, dikobrazy, několika druhy králíků, drůbeží, mývaly, oslíky, želvami, okrasnými bažanty a různými papoušky. V lese budeme vysazovat nové stromečky, pečovat o ty stávající, činit aktivní kroky v boji proti suchu a podpoře biodiverzity.


Kdy: každou neděli 10-12,30 hod (výjimečně déle), od 24.9.2023.
Kde: Popovická 786, Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice, 675 51 ZAČÍNÁME V NEDĚLI 24.9.2023 musíte vjet do zákazu vjezdu, obec je uzavřená ze všech stran, ale průjezdná. Pro dotazy volejte 731407080.
Pro koho: dívky a chlapci 7-15 let
Počet dětí: 1-10.
Cena kroužku: 1.900,- Kč (na pololetí) - nezajišťujeme pojištění dětí.

Platbu za každé pololetí lze jednoduše provést přes tento QR kód.


Platba kroužku v hotovosti, nebo převodem, nejpozději v den nástupu do kroužku, viz přihláška ke stažení níže. Přihlášku a informace je možné vyzvednout také na adrese místa konání, po dohodě s vedoucí kroužku.

Kontaktní osoba a vedoucí kroužku: Jiřina Ciprová (předsedkyně spolku Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.), dvornizookoutek@seznam.cz, mob. 731407080. Pro dotazy volejte kdykoliv.

 

 

KE STAŽENÍ:

Informace pro rodiče

Přihláška

 

 

 

 

Text podléhá autorským právům, zákaz kopírování.