Zpět na hlavní stranu koček
Kočky

Lízinka
narozena 03.05.2005
tříbarevná kočička

Lízinku jsme dostali ve třech měsících od jedné hodné paní z Prahy vč. škrabadla, záchodu a ostatního příslušenství pro bytovou kočku.

Lízinka si mohla vybrat, jestli chce být doma, nebo na dvorku a zvolila si druhou možnost. Myslím, že udělala dobře, protože venku má daleko víc možností jak si hrát a taky všechno prozkoumávat.

Občas zajde domů a rozvaluje se na naší posteli. Alespoň že neleze do dětské postýlky jako Vašek. Venku spí většinou ve slámě, nebo v seně a přes den odpočívá s ostatními kočkami nahoře na balících sena, kde je jako na rozhledně.

Na konci března jsme ji viděli s oběma našima kocourama, takže se těšíme na koťátka, která bude mít letos poprvé a určitě budou krásná nejen po mamince. Nabídka koťátek bude potom zde

Více fotografií najdete ve společné fotogalerii.


Scherrynka
narozena 07/2005
dlouhosrstá kočička

Scherrynku jsme také dostali od jedné hodné paní z Hrusic.

Zpočátku byla s námi doma, ale také se jí zalíbilo víc venku s ostatními kočkami. Je to jediná kočka, která se nebojí žrát ze společné misky s naším vlkodavem Kikinem. Tohle udělat Bertíkovi tak už tu s námi asi není, ale Kikin je dobrák a rád se rozdělí. Nejraději se rozvaluje venku pod smrky, kam dopadá sluníčko. Je to v okrasné zahrádce kam nesmí velcí psi a ona dobře ví, že ji nikdo nebude rušit. Takže si tam v klidu rochní a většinou se k ní pak přidají i ostatní naše kočky. Jediní narušitelé klidu jsou Dorinka s Lakynkem, kteří milují kočky a pořád je chtějí očuchávat a olizovat. To pak kočky většinou otráveně odchází pryč, popř. jedním výchovným zásekem do čumáku dají najevo, že dnes musí pole vyklidit někdo jiný.

Na konci března jsme ji stejně jako Lízinku viděli s oběma našima kocourama, takže se těšíme na koťátka, která bude mít letos poprvé a určitě budou také nádherná. Nabídka koťátek bude potom zde

Více fotografií najdete ve společné fotogalerii.